.

Warsztaty „Jak zrobić zina?" - 10.02.2024

Dostępność: brak towaru
Cena: 230,00 zł 230.00
ilość szt.

towar niedostępny

Autor: -

Opis

 

To jest bilet na warsztaty „Jak zrobić zina?" w dniu 10.02.2024, w Warszawie.

Miejsce: Oficyna Peryferie, ul. Skoczylasa 8, Warszawa.

Godziny: 10-19 (zaczynamy punktualnie wykładem, kończymy we własnym tempie)

Koszt: 230 zł (w tym wszystkie materiały)

Co trzeba przynieść: własne projekty i pomysły

Z czym kończysz: nakład 20 egz. własnego, autorskiego zina.

 

O CO CHODZI?

„Jak zro­bić zina?” to warsztaty dla każ­de­go, kto chce odkryć radość robienia zinów lub ma ochotę stworzyć własną małą publikację, ale nie wie, jak się do tego za­brać.

Zine – słowo pochodzące od angielskiego magazine. Jest to mała, prosta forma publikacyjna, często wydawana, drukowana i wykonywana własnym sumptem.

Ziny są doskonałym narzędziem ekspresji dla wszelkiego rodzaju artystów: poetów, fotografów, ilustratorów – zarówno amatorów jak i profesjonalistów.

 

Przez lata ziny były kojarzone z subkulturami i mniejszościami społecznymi. Dziś weszły do kanonu kultury jako synonim niezależnego wydawnictwa

Na naszych zajęciach przekonasz się, że ziny są prawdziwie demokratyczną formą (dla każdego) i dowiesz się, jak wykonać nakład własnej publikacji w duchu DIY – zrób to sam.

PRZEBIEG ZAJĘĆ 

Zajęcia trwają cały dzień, 10–19.

Rozpoczynamy wykładem i wprowadzeniem teoretycznym: rodzaje publikacji, wpływ technik druku, historia zinów.

Następnie przechodzimy do zagadnień technicznych: jak zbudować zina, jak zrobić makietę, jak zrobić impozycję, jak przygotować do druku, jaki papier wybrać?


W końcu przechodzimy do działania. Każdy z uczestników przygotowuje czysto manualnie swój projekt z materiałów przyniesionych przez siebie lub przygotowanych przez nas.

Ostatnim etapem jest druk nakładu, złożenie i zszycie – samodzielnie lub w zespołach, w zależnie od przyjętego przez uczestników modelu pracy.

Każdy z uczestników wytworzy nakład własnej publikacji: 20 egzemplarzy. Na koniec wymieniamy się powstałymi zinami (czasami ktoś ucieka bez wymiany i wprowadza swój twór do obiegu komercyjnego :)))

PROWADZĄCY

Warsztaty prowadzi Michał Chojecki, założyciel Oficyny Peryferie, autor zinów i książek o zinach, m.in. "Jak zrobić zina? Self-publishing dla artystek i artystów". Dr hab. sztuki, wykładowca ASP w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia w ramach Laboratorium Publikacji Graficznych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.